Velický Bombarďák, pivovar spoza hraníc

Keď páni s Velického Bombarďáku začínali s varením piva, bolo to skôr z recesie a z vnútornej potreby po kvalite piva, keďže v "hospode" sa pivo nedalo piť. České pivovary šli s kvalitou strmo dolu, tak si povedali, že si radšej uvaria vlastné pivo. A tak sa začali ich prvé pokusy v garáži.

Oficiálne existuje Velický Bombarďák od roku 2014. Tento rok je pre pivovar plný dobrodružstva a nekonečného úsilia i práce. Pomaly sa neustále zdokonaľujú a rastú. Ich výborné ležiaky sú veľmi piteľné a určite odporúčame aj návštevu ich krčmičky. Zatiaľ si ho môžete vychutnať u nás v Bánovciach.

Nový pivovar v ponuke - Outer Range

Radi by sme vám predstavili novinku v našej chladničke. Ide o malý pivovar z Colorada, za ktorým stoja Lee a jeho manželka Emily.
Zo spoločného hobby varenia piva sa rozhodli  postupnými krokmi vybudovať malý pivovar. Varenie piva bolo súčasťou ich vzťahu hneď od začiatku - stretli sa u kamaráta, kde spolu varili pivo.
Emily získala titul v odbore marketing, Lee v odbore obchod a zároveň sa zúčastnil na American Brewers Guild. Obaja absolvovali neplatené stáže, aby sa naučili základy pivovarníctva; Lee sa dokonca zapojil do umývania sudov raz týždenne v spoločnosti Brooklyn’s Other Half Brewing Co. Vedeli, že musia popracovať, aby mohli vybudovať úspešný pivovarnícky podnik na preplnenom trhu
s pivom. Od začiatku sa zamerali na dva štýly - pivá v belgickom štýle a Hazy IPA.
Aktuálne u nás nájdete Pastels Hazy IPA, Block of Light Hazy IPA a In the Steep Hazy IPA.